Дома Трансфер зона Oфицијално: Севиља го потврди трансферот на Бен Једер

Oфицијално: Севиља го потврди трансферот на Бен Једер

0

Севиља и Монако постигнаа договор за трансфер на Висам Бен Једер.

Французинот после три сезони ќе ја напушти Шпанија и Севиља во која играше фантастично.

Севиља на својата официјална страна потврди дека овој одличен напаѓач ќе го напушти клубот и ќе потпише за Монако.

Во Севиља пристигна во 2016 година од Тулуз, а минатата сезона на 42 натпревари постигна 18 голови и запиша шест асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Најдобрите 11 кои ова лето пристигнаа во Серија А (ФОТО)

Кон крајот на минатиот и почетокот на овој милениум во Италија играа најдобрите фудбалери …