Дома Фудбал Останато Oфицијално: Марадона претседател на клуб од Белорусија

Oфицијално: Марадона претседател на клуб од Белорусија

0

Легендарниот, Диего Армандо Марадона и официјално е нов претседател на белорускиот клуб, Динамо Брест.

Марадона во последно време често пати се наоѓаше на насловните страни во медиумите поради испадите во текот на Светското првенство во Русија.

Динамо Брест и претходно најавуваше дека Марадона ќе стане нивни претседател, а сега и официјално ја превзема таа улога.

Брест во овој момент се наоѓа на шестата позиција во Премиер лигата во Белорусија после 16 одиграни кола.


Следете го Sportski.mk и на


Да потсетиме, легедата на аргентинскиот фудбал претходно оваа година го напушти „кормилото“ на екипата од Обединетите Арапски Емирати, Ал Фуџара, па сега ќе се проба во нова улога.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Арсенал рутински, Адеми и Динамо супериорно!

Арсенал без поголеми проблеми ја анулира предноста на БАТЕ Борисов од првиот меч и со побе…