Дома Фудбал Англија Oфицијално: Ливерпул го претстави дресот за наредната сезона (ФОТО)

Oфицијално: Ливерпул го претстави дресот за наредната сезона (ФОТО)

0

Фудбалерите на Ливерпул вчера се пласираа во полуфиналето од Лигата на шампионите откако во реваншот го победија Порто и тоа со 1:4.

Веќе утрово клубот од „Енфилд“ на својот официјален Твитер профил ги објави дресовите со кои ќе игра наредната сезона.

Дресот е истиот оној кој се појави во јавноста пред неколку дена.

Коментарите се различни, на дел им се допаѓа, на дел ни им се допаѓа, но сепак тоа е работа на вкус.

Како ви изгледа?

 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…