Дома Фудбал Италија Oфицијално: Ибрахимовиќ се врати во Милан!

Oфицијално: Ибрахимовиќ се врати во Милан!

Златан Ибрахимовиќ ги потврди најавите дека се враќа во Милан, меѓутоа тоа нема да биде како тренер.

Денеска во италијанските медиуми се појавија шпекулации дека Швеѓанецот би можел да се врати како тренер меѓутоа тоа нема да се случи.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Нема да биде ниту врска помеѓу младинскиот и првиот тим, туку Ибра ќе биде советник на претседателот Гери Кардинале.

41-годишниот Швеѓанец ќе биде десна рака на Кардинале и неговата компанија „РедБирд“. Кардинале планира да ја прошири својата инвестиација, но фокусот да остане на спортот.

„Љубовта која ја имам кон Милан никогаш нема да исчезне. Враќањето е во клубот е нешто кое го посакував и сега ќе се оствари. Ќе му помагам на Милан во сите области“, изјави Ибрахимовиќ.

Ангажманот на Милан го потврди и Кардинале.

„Тоа што Златан го прави не е само физички талент, туку и голем интеелект и претприемачки дух. Во РедБирд развивме партнерство со одбрана група на врни спортисти и уметници кои можат да донесат напредок“, изјави Кардинале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…