Дома Фудбал Репрезентации OТКРИЕНО: Еве што им кажал Фалкао на Перуанците

OТКРИЕНО: Еве што им кажал Фалкао на Перуанците

Големи контроверзии предизвика разговорот на колумбиската ѕвезда Радамел Фалкао со перуанските репрезентативци во текот на последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство во Русија.

Денес со изјава во медиумите излезе самиот Колумбиец кој откри што им кажал на противничките фудбалери.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Во тој момент ги знаев резултатите на другите средби и сакав тоа да им го пренесам и на нашите противници“, изјави Фалкао.

Да потсетиме, ремито 1:1 со кое заврши овој натпревар им одговараше и на двете репрезентации, бидејќи Парагвај загуби од Венецуела, а Бразил кој беше лидер во оваа група го совлада Чиле.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …