Дома Македонски спорт Мак фудбал Oдредени судиите за 1/4 финалето во Купот на Македонија

Oдредени судиите за 1/4 финалето во Купот на Македонија

Денес ФФМ ги објави судиите за четвртфиналните натпревари во Купот на Македонија.

Во однос на првата објава се случи една промена. Дејан Јакимовски требаше да го суди натпреварот помеѓу Шкупи и Академија Пандев, но поради приватни причини ќе биде заменет со Димитар Мечкаровски.

Судии за ¼ финалето од Купот.

Струга Трим Лум  -Ренова  (Марјан Гоцевски)

Брегалница – Лабуништа (Благојче Ралевски)

Шкендија – Работнички (Боби Величков)

Шкупи – Академија Пандев (Дејан Јакимовски заменет со Димитар Мечкаровски)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Во неделата се одигра дербито помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник (…