Дома Топ вести Oдложен натпревар во Ла Лига

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се игра утре е одложен поради големиот пожар во Валенсија во кој животот го загубија најмалку четири лица.

Валенсија потврди дека Ла Лига го прифатила нивното барање за одложување на средбата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Барањето за одложување на натпреварот против Гранада беше прифатено“, објави Валенсија и додаде дека терминот за одигрување на натпреварот дополнително ќе биде утврден.

Натпреварот требаше да се игра во терминот од 14:00 часот. Во пожарот кој во четвртокот зафати станбена зграда од 14 катови животот го загубија четири лица, но тој број може да биде и поголем бидејќи уште 14 се вода за исчезнати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан го купува голгетерот на Леверкузен

Напаѓачот на Баер Леверкузен, Виктор Бонифејс е голема желба на италијанскиот гигант Милан…