Дома Фудбал Англија Oдложен натпреварот Евертон – Лестер

Oдложен натпреварот Евертон – Лестер

Изминатиот викенд Лестер играше против Вотфорд во ФА Купот и запиша победа од 4:1, меѓутоа нивниот натпревар против Евертон кој требаше да се игра утре во Премиер лигата е одложен.

Лестер нема доволно здрави фудбалери за дуелот со Евертон и поради тоа натпреварот е одложен. Одложувањето дојде по барањето на Лестер до Премиер лигата. Лестер во своите редови има заразени, повредени и играчи кои настапуваат на Африканскиот куп на Нации.

Засега нема одлука кога овој натпревар ќе биде одигран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…