Дома Фудбал Италија Oбјавено колку ќе заработува Мурињо во Рома

Oбјавено колку ќе заработува Мурињо во Рома

Жозе Мурињо повторно ќе работи во Италија, вчера беше официјално објавено дека од наредната сезона Португалецот ќе ја води Рома.

Рома во овие моменти има финансиски проблеми, иако акциите на клубот се зголемија за 26% откако беше објавено дека Мурињо доаѓа во клубот. Сепак и покрај проблемите во клубот Мурињо доби солиден договор.

Италијанските медиуми објавија дека Мурињо потпишал тригодишен договор според кој ќе заработува седум милиони евра, што значи дека целиот договор на Жозе вреди 21 милион евра.

Мурињо претходно од отказите во заработуваше вистинско богатство, а очигледно и сега добро се обезбедил во случај да не му оди во Рим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…