Дома Останати Кошарка НБА Oбјавена посмртницата на Коби (ВИДЕО)

Oбјавена посмртницата на Коби (ВИДЕО)

Американските медиуми објавија дека Коби Брајант и неговата ќерка Џиана биле погребани во приватна церемонија далеку од очите на јавноста.

Коби и Џиана во нивното вечно почивалиште биле испратени од членовите на семејството и поблиските пријатели.

Сега е објавена и помртницата која потврдува дека погребот бил во петокот на 7. Февруари. Како причина за смртта се наведува „остра траума“, а за временскиот интервал од почетокот на „траумата“ до смртта стои дека бил брз.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

ДОЈДЕ СО ЕВРОПСКА ТИТУЛА ВО ЏЕБ: Се сеќавате на песната на Наполитанците за Пандев? (ВИДЕО)

Горан Пандев е вистинска фудбалска икона и не само кај нас, туку и во Италија, тоа е добро…