Дома Фудбал Англија Oбамејанг: Сакам да го вратам Арсенал онаму каде што припаѓа

Oбамејанг: Сакам да го вратам Арсенал онаму каде што припаѓа

Фудбалерот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг се огласи за својата иднина во редовите на „топчиите“.

Неговото име се поврзува со заминување од „Емирати“, но тој категорично ги отфрли шпекулациите дека ќе си замине од клубот.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


„Сакам да реагирам на шпекулациите кои кружат за мене во медиумите. Луѓето сакаат да прават вести, но наместо тоа треба да се фокусираат на тоа што се случува на теренот. Тие зборуваат многу. Јас сум капитен на Арсенал, го сакам овој клуб. Посветен сум на него и посакувам да го вратам назад на врвот, каде што припаѓа“ –изјави Обамејанг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …