Дома Македонски спорт Meѓународен боксерски спектакл во Прилеп!

Meѓународен боксерски спектакл во Прилеп!

На 22.06.2019 година во 19:30 часот на Градскиот базен “Маркови Кули – Прилеп ќе се организира професионална боксерска ревија за скор на професионалните боксери во светската професионална боксерска ранг листа.

Од нашата држава во лесно тешка категорија ќе настапи боксерот Ице Трајкоски со скор 1-1-0 против боксерот Енсар Осман од Бугарија.

„По долга пауза со нашиот тим ќе организираме боксерски спектакл со одлична сценографија, девојки за рунди, ди-џеј, професионален водител во ринг, мерење и соочување на боксерите на градскиот плоштад во Прилеп во летната бавча на кафе барот „Оникс“. Боксери ќе има од Македонија, Србија, Албанија и Бугарија. Ќе има одлични борби. Сите боксери ќе се борат за подобрување на рангот на светската ранг листа. Публиката ќе може да ужива во оваа најблагородна вештина. Сакаме да ја информираме јавноста дека нашиот тим одлучи, доколку имаме временски неприлики, ревијата да се одржи во спортската сала на комплексот „Маркови Кули“, вели организаторот Дарко Чатлески.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Единството во каратето во светот на највисоко можно ниво

Унитарноста на каратето се потврди на најдобар можен начин, откако изминативе неколку дена…