Дома Фудбал Репрезентации Meси блеска во Аргентина: И даде два гола и на Јамајка

Meси блеска во Аргентина: И даде два гола и на Јамајка

Лионел Меси продолжува со одличните настапи во репрезентацијата на Аргентина која вчера ја совлада и Јамајка со 3:0. претходно со исиот резултат Аргентинците славеа и против Хондурас.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Натпреварот се играше во САД пред околу 30.000 гледачи. Фановите кои дојдоа да го видат Меси имаа што да видат ветеранот постигна два прекрасни гола.

Во игра Меси влезе во последниот половина час и веднаш го покажа својот квалитет. Претходно Џулијан Алварез го отвори резултатот во 33. минута.

Со овој триумф Аргентина ја продолжи низата од 35 натпревари без пораз, последниот беше против Бразил на Копа Америка. Во тие 35 натпревари „Гаучосите“ имаат 25 победи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…