Дома Фудбал Лига на шампиони Maјсторија на Санчо од слободен удар ?

Maјсторија на Санчо од слободен удар ?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Борусија Дортмунд во самиот финиш од првото полувреме стигна го зголеми водството против Бриж.

Халанд со 15. гол во 12 натпревари во ЛШ (тука) ја доведе Борусија во водство, а Џејдон Санчо со мајсторски гол од слободен удар во последните моменти од првиот дел зголеми на 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…