Дома Фудбал Англија Maрез: Нема клуб кој е на повисоко ниво од Манчестер Сити

Maрез: Нема клуб кој е на повисоко ниво од Манчестер Сити

Репрезентативецот на Алжир Ријад Марез нема намера да го напушти Манчестер Сити и воопшто не размислува на таа тема.

Марез во 2018 година од Лестер премина на „Итихад“ и со „граѓаните“ освои повеќе титули, но изостана трофејот во Лигата на шампионите. Сепак, за него не постои клуб кој е на повисоко ниво од Манчестер Сити.

„Каде да одам за да бидам на повисоко ниво? Не гледам клуб кој во овој момент е повисок оод Сити. Не сакам да одам во друго првенство, англискиот фудбал е фантастичен. Немам намера да заминам, имам цели со клубот кои сакам да ги остварам. Прилагодувањето на стилот на Гвардиола не беше лесно, меѓутоа денес сите можат да ја видат нашата одлична врска“, изјави Марез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…