Дома Фудбал Останато Maпа на фудбалските терени во Европа – еве како изгледа Македонија (ФОТО)

Maпа на фудбалските терени во Европа – еве како изгледа Македонија (ФОТО)

Фудбалот од поодамна е повеќе од само игра, стана и голем бизнис, тоа не е тајна. Не секогаш, но во најголем дел ако сакате успех треба и да се вложи во него.

На интернет сега се појави фотографија која е еден вид мапа на фудбалските игралишта во Европа. На фотографијата се прикажани сите игралишта, без разлика дали се работи за стадион или мало игралиште.

Со црвена боја се означени фудбалските терени, на мапата ја има и Македонија, но може да се забележи дека според бројот на терени сме далеку од земјите каде што најмногу се вложува, воедно и каде што е најголемиот успех.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…