Дома Македонски спорт Мак фудбал Maкедонија Ѓ.П во Анталија ќе игра натпревар против украински Шахтјор

Maкедонија Ѓ.П во Анталија ќе игра натпревар против украински Шахтјор

И Македониај Ѓорче Петров како поголемиот дел од македонските клубови подготовките ќе ги помине во Турција.

„Лавовите“ ги објавија термините и противниците за пријателските натпревари, ќе одиграат пет натпревари.

Првиот натпревар ќе го играат на 24. јануари против тимот на Александрија, четири дена подоцна против Черно Море од Бугарија. Третата контролка е закажана за на 1. февруари против уште еден бугарски тим, Пирин Благоевград, ден подоцна ќе се сретнат со Тузла Сити од БиХ. Последниот натпревар ќе биде и со најзвучното име од овие клубови, тимот на Шахтјор Доњес кој е украински шампион и редовен учесник во Лигата на шампионите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Сегашниот тренер на Шкендија пред две години бил киднапиран и држен како заложник!?

Влазанија е клуб кој се натпреварува во првата албанска лига и овој клуб го следат многу к…