Дома Фудбал Англија Mускулите на Траоре не му помогнаа во дуелот со Кансело 🎥

Mускулите на Траоре не му помогнаа во дуелот со Кансело 🎥

Адама Траоре важи за еден од најсилните фудбалери во светот.

Самиот изглед на Траоре предизвикува стравопочит кај противниците и многумина веројатно не би се осудиле да влезат во дуел со него.

Меѓутоа фантастичниот дефанзивец на Манчестер Сити, Жоао Кансело ниту на момент немаше страв и одлично се снајде во дуелот со силниот противник. Имаа борба неколку секунди, а на крајот како победник во оваа битка излезе Кансело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Милнер јасен: Не ја сакам Суперлигата!

Џејмс Милнер е еден од фудбалерите од клубовите кои ќе играат во Суперлигата и кој јавно г…