Дома Фудбал Италија Mихајловиќ: Не сакам против Јувентус да ни суди некој аматер

Mихајловиќ: Не сакам против Јувентус да ни суди некој аматер

Стратегот на Болоња Синиша Михајловиќ ја подгреа атмосферата пред натпреварот од последното коло во Серија А во кое неговиот тим ќе игра против Јувентус.

Јувентус во последното коло ќе игра против Болоња и тој натпревар за „старата дама“ е од огромна важност во борбата за пласман во топ 4, Михајловиќ на неколку дена пред натпреварот побара искусен судија.

„Не сакам да ни пратат некој амтатер, доволно не оштетија сезонава. Треба да дојде квалитетен судија како Валери или Џакомели“, порача Михајловиќ.

Оваа изјава на Михајловиќ доаѓа после натпреварот за викендот помеѓу Интер и Јувентус во кој видовме неколку контроверзни одлуки.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …