Дома Фудбал Останато Mиовски не запира: Со прекрасен гол го матираше и искусниот Џо Харт! 🎥

Mиовски не запира: Со прекрасен гол го матираше и искусниот Џо Харт! 🎥

Во денешниот натпревар од 24. коло од шкотското првенство, Абердин ремизираше против Селтик, а натпреварот го одбележа и прекрасниот гол на Бојан МИовски.

Доминираше Селтик во првото полувреме и создаде дури 13 прилики за гол, меѓутоа не реализираше ниту една.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Пропуштените прилики на Селтик, Абердин ги казни преку Миовски кој во 50. минута со прекрасен гол го матираше искусниот англиски голман Џо Харт. До крајот Селтик сепак успеа да стигне до реми со голот на Кун.

За Миовски ова беше 12. гол во првенството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …