Дома Топ вести Mилитао објасни зошто ќе колабираше на пресот: Ништо не стигнав да јадам (ВИДЕО)

Mилитао објасни зошто ќе колабираше на пресот: Ништо не стигнав да јадам (ВИДЕО)

Бразилскиот стопер Едер Милитао (21) долго ќе го памети претставувањето во Реал Мадрид.

Милитао со Реал Мадрид потпиша договор на пет години и најавен е како големо засилување во одбраната, но презентацијата пред навивачитен е помина онака како што замислуваше.

На Милитао на официјално претставување му се слоши и изгледаше дека може да колабира, а сега објасни што му се случило и зошто.

„Имав долг лет со авион од Бразил, потоа бев одведен на медицинските прегледи кои успешно ги поминав. Знаев дека следи потпишувањето на договорот, а потоа претставувањето пред навивачите, тоа се вообичаени активности, но во целиот тој хаос не стигнав ништо да јадам. Кога на тоа се додаде малата трема која ја имав се случи тоа што сите го видовте. Морав да побарам да ја прекинеме конференцијата“, изјави Милитао.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Наполи не му простува на Игуаин: Зарем навистина немаше место за него во овој тим?!

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Арген…