Дома Трансфер зона Mилан ја одреди цената: Познато колку треба да плати секој кој го сака Тео Ернандез

Mилан ја одреди цената: Познато колку треба да плати секој кој го сака Тео Ернандез

Teo Eрнандез со одличните настапи во дресот на Милан изминатите години стана еден од најдобрите бекови на светот, па така очекувано е да го привлекува интересот на други клубови.

Според последните информации од Италија, Милан е спремен да го продаде Ернандез, меѓутоа не браза и тоа би го направил само во случај на адекватна понуда.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Новинарот Матео Морето објави дека сумата која Милан ја одредил како цена за Ернандез е помеѓу 70 и 80 милиони евра.

Интерес за Ернандез секако покажаа клубовите од Саудиска Арабија кои сакаат да ги доведат сите најдобри фудбалери кои се во можност, но исто така и клубови од Премиер лигата. Во текот на вчерашниот ден се пишуваше и дека Баерн е спремен да понуди токму 80 милиони евра за услугите на Ернандез (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…