Дома Фудбал Италија Mилан има „план Б“ за наследник на Пиоли, го сака поранешниот тренер на Челзи

Mилан има „план Б“ за наследник на Пиоли, го сака поранешниот тренер на Челзи

Eкс-тренерот на Челзи и Брајтон, Грем Потер наводно е на списокот на Милан како потенцијален кандидат за наследник на Стефано Пиоли.

Пиоли се наоѓа пред отказ по серијата лоши резултати со екипата. Според италијанските медиуми, Милан по крајот на сезоната ќе има нов тренер, меѓутоа од клубот засега демантираат дека ќе се разделат со Пиоли.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Прва желба и понатаму е Антонио Конте кој се уште е без клуб. Ако не успеат да го убедат да дојде во Милан или пак Италијанецот прифати друга понудата, резервна опција бил Потер.

Без ангажман Потер е десет месеци откако доби отказ од Челзи. Имаше понуди го одби Лион, потоа Глазгов Ренџерс и репрезентацијата на Шведска…Се шпекулираше и дека може да биде наследник на Ерик Тен Хаг ако доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…