Дома Трансфер зона Mилан договорил бесплатно засилување од Шпанија?

Mилан договорил бесплатно засилување од Шпанија?

Според информациите на шпанските медиуми, Милан е пред договор со фудбалерот на Бетис Хуан Миранда.

Миранда на „Сан Сиро“ би пристигнал како слободе фудбалер, неговиот договор истекува на крајот од сезоната, а Милан покажал најголем интерес да го доведе.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Италијанците се обидуваат да ја искористат ситуацијата и да реагираат пред конкурентите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…