Дома Фудбал Останато Mбапе: Меси е најдобриот во светот

Mбапе: Меси е најдобриот во светот

Вчера ПСЖ со 4:1 го совлада Клуб Бриж благодарение на Мбапе и Лионел Меси кои постигнаа по два гола.

Двајцата изгледаа добо воиграни, а по крајот на натпреварот Мбапе го пофали Меси.

„Лесно да играте со Меси. Тој е најдобриот сво светот. Пред неколку дена ја доби „Златната топка“ сега постигна два гола, среќен е тука и сигурно ќе ни биде од голема помош во иднина“, изјави Мбапе.

Интересно е што претходно Мбапе никогаш не криеше дека негов идол од деството е Кристиано Роналдо, затоа оваа изјава до некаде можеби е и изненадување и покрај тоа што се соиграчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…