Дома Трансфер зона Mбапе во Реал Мадрид го чека број кој никогаш претходно не го носел

Mбапе во Реал Мадрид го чека број кој никогаш претходно не го носел


Килијан Мбапе ќе се придружи на Реал Мадрид и во тоа повеќе никој не се сомнева, секое останато сценарио би било изненадување.

На крајот на сезоната, Мбапе ќе стане слободен играч, а за потписот без обештетување ќе добие голем потписен бонус од “кралскиот” клуб.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


На социјалните мрежи веќе кружат дресови со омето на Мбапе, а интересно е што според сегашните најави тој ќе го носи дресот со број девет.

Како што е познато, Винисиус Жуниор ја зема „седмицата“ која беше Мбапе ја носеше во Париз, додека „десетката“ би требало да биде на грбот на Арда Ѓулер.

Во Мадрид веќе започнаа да произведуваат Мбапеови дресови и предвидуваат дека ќе бидат многу популарни, дури и популарни од оние кои ги носеше Кристијано Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …