Дома Фудбал Репрезентации Kрос одговори дали ќе игра за Германија по завршувањето на Европското првенство

Kрос одговори дали ќе игра за Германија по завршувањето на Европското првенство

Германскиот фудбалер Тони Крос кажа дека сè уште ги разгледува опциите и не е сигурен дали ќе замине во пензија по Европското првенство (ЕП) во 2024 година.

Крос има договор со Реал Мадрид до јуни 2024 година, а „кралевите“ сакаат да му ја продолжат соработката барем на уште една сезона.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Не размислував за тоа. Многу работи ќе бидат јасни по Европското првенство. Сè уште немам ниту договор со клубот за следната сезона“, кажа Крос.

Крос досега настапи на 106 натпревари за Германија и постигна 17 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…