Дома Останати Кошарка НБА Joкиќ ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА!

Joкиќ ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА!

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ ќе го потпише најголемиот договор во историјата на НБА лигата затоа што со освојувањето на МВП наградата доби можност за потпишување на супер максимален договор.

Јокиќ во летото 2022 година ќе има можност да потпише договор на пет години (2023-2028) според кој ќе заработи 241 милион долари.

Да, имаше кошаркари кои добија повеќе пари, но за шестгодишни договори, но Јокиќ ќе ги сруши сите рекорди на лето наредната година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Стартува 75. сезона во НБА – уште вечерва не чекаат два супер меча!

Вечерва во раните утрински часови по наше време стартува 75. сезона во НБА лигата! Фановит…