Дома Видео Joкиќ се ожени: Се појави снимка од неговиот прв танц

Joкиќ се ожени: Се појави снимка од неговиот прв танц

Кошаркарот на Денвер Нагетс и еден од најдобрите кошаркари во НБА-лигата, Никола Јокиќ се венчаше со неговата девојка Наталија Мачешиќ.

Венчавката се одржа во црквата во неговиот роден град Сомбор. Тие двајца се заедно седум години, а Јокиќ неодамна ја заврши НБА-сезоната.

Јокиќ покажа дека освен на теренот, тој знае да танцува и на венчавката, каде што играше на песна на Ѓорѓе Балашевиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Неверојатен момент: Снема струја баш кога изведуваа пенал

Неверојатен момент се случи на фудбалски натпревар на Малта. Играа Ст. Ендрјус и Марса и н…