Дома Видео Jaховиќ се врати од повредата и веднаш постигна гол за Анталијаспор! (ВИДЕО)

Jaховиќ се врати од повредата и веднаш постигна гол за Анталијаспор! (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач Адис Јаховиќ имаше одлично враќање на терените во дресот на Анталијаспор.

Јаховиќ во Анталијаспор пристигна во зимскиот преоден рок и на дебито постигна гол и се повреди. По неколку пропуштени натпревари Јаховиќ денес се врати на терените и се запиша во листата на стрелци во победата на Анталијаспор против Кашимапаша од 3:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ирците се потсетија како на „Градски“ им го срушивме сонот за Светско првенство (ФОТО+ВИДЕО)

Денес ирски „Мирор“ објави една сторија со која ги потсети Ирците како ние им го срушивме …