Дома Трансфер зона Jaховиќ за соиграч го доби Ето, а Барди го добива Џампаоло Пацини!

Jaховиќ за соиграч го доби Ето, а Барди го добива Џампаоло Пацини!

pazzini

Според информациите на Џанлука Ди Марцио, Енис Барди во редовите на Леванте наскоро ќе добие фантастичен соиграч.

Имено, Ди Марцио пред малку потврди дека недостасуваат само детали за Пацини да го комплетира трансферот во клубот од Примера.

За италијанскиот ветеран Верона би била негов седми клуб во кариерата, претходно го носеше дресот на Аталанта, Фиорентина, Сампдорија, Интер, Милан и неговиот сегашен клуб Хелас Верона.

Деталите за трансферот се уште не се објавени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Пјонтек може да потпише за Јувентус

Јувентус ја продолжува потрагата по нов напаѓач, а најново име на списокот на „бјанконерит…