Дома Останати Jувентус потпиша договор со тројца професионални играчи на ПЕС

Jувентус потпиша договор со тројца професионални играчи на ПЕС

Јувентус и официјално влезе во „еспортот“ и потпиша договор со три професинални играчи на ПЕС кои ќе учествуваат во „еФудбалот“ и „еСерија А“.

„еСпорт“ екипата на Јувентус ја сочинуваат двократниот светски шампион Еторе Гинаузи кој најдобар играч на ПЕС беше во 2011 и 2018 година, Лука Тубели и Рензо Лодесерто. ПЕС е логичен избор на „Старата Дама“ затоа што овој клуб има екскулзивн договор со „Конами“. Поради тој договор Јувентус не е вклучен во останатите фудбалски игри како ФИФА 20 и Фудбал Менаџер 2020.

Јувентус така ќе биде еден од 10. Тимови кои од 14.ти до 18. Април ќе се натпреваруваат на „еФудбалПро“ официјално натпреварување во организација на Конами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Тајсон сака борба и со Ентони Џошуа

Легендарниот Мајк Тајсон на 28 ноември ќе се бори против Ројс Џонс Џуниор и тоа ќе биде не…