Дома Македонски спорт EХФ: Се изгледа лесно кога го тоа го прави Лазаров 🎥

EХФ: Се изгледа лесно кога го тоа го прави Лазаров 🎥

Екипата на Нант вчера победи во четвртфиналето од ЕХФ Лигата на шампионите.

Македонскиот селектор, Кирил Лазаров натпреварот го заврши со четири постигнати гола и неговото влијание на теренот јасно можеше да се види.

ЕХФ истакна еден од неговите голови.

„Кирил Лазаров прави работите на теренот да изгледаат многу едноставно“, стои во објавата на ЕХФ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…