Дома Останати Кошарка НБА Eмотивна сцена: Горан Драгиќ плаче на клупата затоа што не може да игра

Eмотивна сцена: Горан Драгиќ плаче на клупата затоа што не може да игра

Словенечкиот кошаркар Горан Драгиќ не играше ниту во четвртиот натпревар од финалната серија во НБА.

Одличниот Словенец се повреди во првиот натпревар на овие две екипи и поради тоа ги пропушти следните три. Неиграњето пред последниот меч му падна навистина тешко.

Камерата го улови Драгиќ како седи на клупата со солзи во очите. Ќе потсетиме, Лејкерси го добија овој меч и поведоа со 3:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шегата на делегацијата на САД не му се допадна на Дурант 🎥

Учесниците во САД на Олимписките игри во Токио се пошегуваа на сметка на Кевин Дурант. Во …