Дома Фудбал Италија Eлмас: Многу играчи си заминаа, но очекувам одлична сезона

Eлмас: Многу играчи си заминаа, но очекувам одлична сезона

Наполи одлично ја започна новата сезона во Серија А со победа од 5:2 во Серија А.

Летово Наполи го напуштија важни играчи како Инсиње, Мертенс, Кулибали…Во ПСЖ може да замине и Фабијан Руиз.

Репрезентативецот на Македонија, Елиф Елмас против Верона минутажа доби во второто полувреме.

„Нормално да има промени, многу играчи кои беа долго тука си заминаа. Но тука се новите засилувања кои ќе помогнат да имаме добра сезона. Минатата беше одлична се надевам дека и оваа ќе биде таква“, изјави Елмас по натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…