Дома Македонски спорт Eлмас избра еден од Меси и Роналдо, а немаше дилеми кој е македонскиот „GOAT“

Eлмас избра еден од Меси и Роналдо, а немаше дилеми кој е македонскиот „GOAT“

Елиф Елмас веќе неколку дена тренира со Лајпциг каде што се пресели во овој преоден рок.

По четири сезони поминати во Наполи, Елмас одлучи да се пресели во еден од најсилните германски клубови. Лајпциг изгледа како одлична средина за Елмас и се очекува да блесне во полн сјај.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Додека се припрема за предизвиците во новиот клуб Елмас ги дава и првите изјави како фудбалер на овој тим. Сега на тик-ток профилот на Лајпциг одговораше на кратки прашања во кој како свој идол го истакна Роналдињо, а како најдобар фудбалер во историјата на Македонија очекувано го посочи Горан Пандев.

Во продолжение слушнете ги сите брзи одговори на македонскиот репрезентативец.

@rbleipzig Get to know our new signing Eljif Elmas! 🙌 #Elmas ♬ bounce (i just wanna dance) (sped up) – фрози & joyful
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …