Дома Трансфер зона Eксклузива на „Калчомеркато“: Реал Мадрид спрема вистински бум!?

Eксклузива на „Калчомеркато“: Реал Мадрид спрема вистински бум!?

0

Италијанскиот весник „Калчомеркато“ пишува дека Реал Мадрид и тоа како ја разгледува можноста да го донесе најдобриот фудбалер на Ливерпул.

„Кралевите“ го посакувале најдобриот фудбалер за Лигата на шампионите од минатата сезона, Вирџил Ван Дијк.

Медиумот пишува дека Ливерпул подготвува нов договор за Ван Дијк и е во постојан контакт со ангентот на фудбалерот, меѓутоа од Реал Мадрид не се откажуваат од намерата да го донесат во своите редови.

„Калчомеркато“ сепак ги подзатвори вратите за евентуален трансфер на Холанѓанецот на „Бернабе“ потенцирајќи дека во овој момент, Ван Дијк не размислува на заминување од Ливерпул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рабио само што пристигна во Јувентус, а веќе размислува за заминување

Францускиот фудбалер, Адриен Рабио ова лето потпиша за Јувентус каде што пристигна како сл…