Дома Останати Кошарка НБА Eден од нјубавите мурали во чест на Коби уништен поради порака за коронавирусот!? (ФОТО)

Eден од нјубавите мурали во чест на Коби уништен поради порака за коронавирусот!? (ФОТО)

Неверојатна ситуација ни пристигнува од Лос Анџелес.

На социјалните мрежи се појави фотографија, нејзината веродостојност не е 100% докажана меѓутоа е објавена од познатиот кошаркарски портал „Спортандо“.

Имено, еден од најубавите мурали кои настана во чест на трагично загинатиот Коби Брајант е прекриен со графит со порака да се седи дома поради пандемијата со коронавирусот.

Фановите на Коби и повеќето други не можат да поверуваат дека некој го уништил прекрасниот мурал во чест на легендата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Серијата на Бруклин од осум победи во низа и дојде крајот, а “виновен“ е одличниот Лука До…