Дома Видео Bottlecapchallenge: Пјонтек е апсолутен победник (видео)

Bottlecapchallenge: Пјонтек е апсолутен победник (видео)

Напаѓачот на Милан, Криштоф Пјонтек се приклучи на познатиот предизвик на социјалните мрежи – #bottlecapchallenge, кој моментално е популарен во цел свет.

„Пиштолџијата“ тоа го изведе на свој сопствен начин и стана хит на социјалните мрежи.

Погледнете како Пјонтек одговори на предизвикот!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Барселона во дербито со минимални 0:1 го победи Атлетико Мадрид. Голот го постигна Меси, а…