Дома Македонски спорт Aдеми по двата гола и промашениот пенал: Жал ми е, јас сум виновен

Aдеми по двата гола и промашениот пенал: Жал ми е, јас сум виновен

Динамо Загреб вчера одигра натпревар против Валур во квалификациите од Лигата на шампионите кој заврши со победа од 3:2 за Динамо.

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми беше стрелец на два гола. Прво погоди во 8. минута, па во 72. кога Динамо дојде до 3:0. Имаше можност Адеми да дојде и до хет-трик но промаши пенал во 82. минута. Потоа Валур во 88. и 89. минута дојде до 3:2.

„Бевме одлични 80 минути, па промашивме пеналл. Поточно јас промашив и затоа ја преземам одговорноста.

Жал ми е, моравме да победиме 4:0, наместо тоа ги вративме во игра. Се надевам дека реваншот ќе го одиграме како тие 80 минути во овој натпревар“, изјави Адеми.