Дома Фудбал Англија Aртета бесен: По 20 години се срамам што сум дел од Премиер лигата!

Aртета бесен: По 20 години се срамам што сум дел од Премиер лигата!

Aрсенал вчера беше поразен од Њукасл со 1:0, а во овој натпревар многу реакции предизвика победничкиот гол на домашната екипа.

Според голем дел од фудбалската јавност на Островот голот на Њукасл требаше да биде поништен, но тој и по прегледувањето на снимките беше признат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Поради тренерот на „топџиите“, Микел Артета изрази големо незадоволство.

„Резултатот не треба да биде тој со кој заврши мечот. Како е можно голот да биде признаен и тоа во Премиерлигата за која велиме дека е најдобра во светот.

20 години сум во оваа земја и сега се срамам. Неверојатно. Мене ми е срам што овој гол е признаен. Ова не е гол, ова е нешто мачно со кое мора да се соочиш“, изјави Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…