Дома Фудбал Лига на шампиони Aдријано уплати 2.000 евра на победа на Интер во финалето против Сити

Aдријано уплати 2.000 евра на победа на Интер во финалето против Сити


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот напаѓач на Интер, Бразилецот Адријано верува во победа на својот поранешен клуб во финалето од Лигата на шампионите против Манчестер Сити.

Манчестер Сити има улога на фаворит, меѓутоа Адријано смета дека Интер може да победи, па вложил околу 2.000 евра на победа на „нероѕурите“

Популарниот „Император“ на Инстаграм објави слика со уплата од 10.000 бразилски реали (околу 2.000 евра), ако победи Интер тој ќе добие 75.000 бразилски реали или 15.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…