Дома Македонски спорт Aдеми по двата гола и промашениот пенал: Жал ми е, јас сум виновен

Aдеми по двата гола и промашениот пенал: Жал ми е, јас сум виновен

Динамо Загреб вчера одигра натпревар против Валур во квалификациите од Лигата на шампионите кој заврши со победа од 3:2 за Динамо.

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми беше стрелец на два гола. Прво погоди во 8. минута, па во 72. кога Динамо дојде до 3:0. Имаше можност Адеми да дојде и до хет-трик но промаши пенал во 82. минута. Потоа Валур во 88. и 89. минута дојде до 3:2.

„Бевме одлични 80 минути, па промашивме пеналл. Поточно јас промашив и затоа ја преземам одговорноста.

Жал ми е, моравме да победиме 4:0, наместо тоа ги вративме во игра. Се надевам дека реваншот ќе го одиграме како тие 80 минути во овој натпревар“, изјави Адеми.

ДВАТА ГОЛА НА АДЕМИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…