Дома Фудбал Репрезентации Aгуеро го брани Меси од боксерот Алварез

Aгуеро го брани Меси од боксерот Алварез


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лионел Меси постигна еден гол во победата на Аргентина од 2-0 против Мексико, по што ги налути Мексиканците затоа што им го згазнал дресот во соблекувалната.

Иако аргентинската ѕвезда сигурно тоа не го направи намерно, сепак видеото кое се појави на интернет го налути мексиканскиот боксер Канело Алварез.

„Господине Канело, немој да барате извинувања или проблеми, вие не знаете ништо за фудбалот и тоа што се случува во соблекувалната. Меси случајно го допре дресот, не сакаше да го згазне“, кажа Агуеро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…