Дома Фудбал Aбракадабра: Рамос со „магија“ ги потсети ривалите кој е шампион во Ла Лига 🎥

Aбракадабра: Рамос со „магија“ ги потсети ривалите кој е шампион во Ла Лига 🎥

Серхио Рамос веќе долго време важи за еден од најдобрите стопери во светот.

Реал Мадрид минатата сезона стана шампион на Шпанија, а „кралевите“ пред нивниот прв натпревар во новата сезона од Ла Лига одлучија на тоа ги потсетат своите ривали.

Имено, Рамос изеде „трик“ со кој на десниот ракав на дресот се појави беџот кој го носат актуелните шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Снимки од трнингот: Чех и на 38 години прави „чуда“🎥

Френк Лампард пред два дена го изненади фудбалскиот свет кога реши Петр Чех да го пријави …