Дома Фудбал Знаме на УЧК на мечот Швајцарија и Германија – Србите прашуваат до кога УЕФА ќе го толерира ова

Фудбалерите на Германија ремизираа со Швајцарија во третиот и последен натпревар од групата А.

На крајот беше 1:1, иако Швајцарија водеше со голот на Дан Ндоје од 28. минута, а Германија израмни со голот на Никлас Филкруг во 92. минута.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Покрај добрата игра на Швајцарија, натпреварот го одбележа и нова грда сцена.

Знамињата на УЧК повторно се најдоа на теренот на стадионот во Франкфурт каде се играше натпреварот.

Познато е дека многу Албанци навиваат за Швајцарија поради Гранит Џака и Џердан Шаќири, но за многу корисници на социјалните мрежи е неверојатно знамињата кои не ѝ припаѓаат таму сепак да ги поминуваат проверките.

Србите на социјалните мрежи прашуваат до кога УЕФА ќе ги толерира ваквите појави на стадионите.