Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар изгуби од Веспрем, но навивачите во „Јане“ уште еднаш воодушевија 🎥

Вардар изгуби од Веспрем, но навивачите во „Јане“ уште еднаш воодушевија 🎥

Вардар вчера беше поразен од Веспрем, црвено-црните добро го започнаа натпреварот, но не успеаа да го задржат силниот ритам кој го наметна унгарскиот претставник и тоа на крајот резултираше со висок пораз.

Веспрем од Скопје си замина со 22:30 и Вардар го очекува скоро невозможна мисија во реваншот на гостински терен.

Ракометарите освен тие почетите 15-тина минути потфрлија, но тоа не може да се каже и за публиката која од почетокот до крајот навиваше за своите миленици. Освен тоа навивачите не ги оставија играчите и десетина минути по завршувањето на натпреварот се пеаа песни.

Таквото навивање беше забележано и од страна на ЕХФ.