Дома Фудбал Англија Џани асистираше во 90-та, Лидс го шокираше Сити!

Џани асистираше во 90-та, Лидс го шокираше Сити!

Манчестер Сити денес претрпе изненадувачки пораз на домашен терен од Лидс.

„Граѓаните“ доминираа имаа повеќе посед на топа и повеќе удари кон голот, но Лидс од првата посериозна прилика на неколку минути пред крајот на првото полувреме преку Далас дојде до предност 0:1.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

Само три минути по голот на Лидс следуваше проблем за гостите. Купер заработи директен црвен картон, па момците на Биелса останаа со играч помалку.

И со играч повеќе Сити не можеше да го скрши отпорот на Лидс. Конечно до гол стигнаа на 15 минути до крајот на мечот преку Торес.

Кога изгледаше дека натпреварот ќе заврши со реми, Далас со вториот гол на мечот овој пат по асистенција на нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски погодува за конечни 1:2 и победа на Лидс.