Дома Фудбал Останато Се сеќавате на Папис Сисе? Уште игра фудбал и вчера постигна хет-трик за финале на неговиот тим! (ВИДЕО)

Вчера беше одигран реванш натпреварот од турскиот куп помеѓу Аланијаспор и Анталиспор.

Анталисспор дома славеше со убедливи 4:0 и лесно дојде до финалето од турскиот куп. Херој во натпреварот беше 35 годишниот Папис Сисе, поранешната ѕвезда на Њукасл.

Се играше 15. минута кога Сисе најобро се снајде во гужвата пред голот на гостите и една одбиена топка ја смести во мрежата за 1:0. Домаќините во 25. минута дојдоа до 2:0 благодарение на голот на Гилслам.

Во продолжение Сисе ја доврши работата.

Прво во 46. минута Сенегалецот погоди за 3:0, а три минути подоцна ги постави конечните 4:0.