Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Лазаров кариерата ќе ја продолжи во германскиот третолигаш Ратинген. Ова беше објавено на официјалната страна на клубот од каде потврдија дека Лазаров потпишал тригодишен договор со тимот кој има цел да се пласира во втората германска лига оваа сезона.

Филип Лазаров во Ратинген ќе биде во друштво на македонските интернационалци Петар Ангелов Диви и Ацо Јоноски. Токму Јоноски бил иницијаторот на доаѓањето на Лазаров во германскиот клуб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…